top of page

Jak to chodí na rehabilitačním oddělení Vršovické zdravotní...

Aktualizováno: 25. 11. 2021

Rádi bychom Vám představili naše lůžkové rehabilitační oddělení. Jsme menší pracoviště s 33 lůžky, na kterých pečujeme o pacienty s chronickými i akutními potížemi pohybového aparátu, po operacích nebo s neurologickými postiženími.

V letošním roce se na našem oddělení lůžkové rehabilitace léčily i dvě skvělé dámy, které Vám přiblíží, jak léčba na oddělení probíhá.


Usměvavou paní Hanu k nám přivedla její revmatoidní artritida, měla problémy s rovnováhou a začala padat. „Paní Hana trpí kvadruparézou a podstupuje biologickou léčbu, kterou bylo nutné doplnit intenzivní rehabilitací, aby došlo ke zlepšení stavu a následně k bezpečnému návratu do domácího prostředí,“ doplňuje vedoucí lékař. Po 4 týdnech se její stav zlepšil a pobyt na oddělení lůžkové rehabilitace si pochvaluje, což je pro naše sestry a sanitáře ta nejlepší odměna.


Pokoj je super, mám ráda svoje spolu pacientky, sešly jsme se tu dobrá parta a s děvčaty si užíváme spoustu legrace i přes naše obtíže. Jsme tu opravdu spokojené, personál máme rádi, moc dobře se o nás starají.“ Paní Hana je na trojlůžkovém pokoji, každý den má individuální terapie, cvičení na motomedu a ergoterapie.

„Každý den jsou ergoterapie, kde jsme v kolektivu a je fantastické, že chodíme ven na zahrádku, hezky se nadýcháme a pobudeme na sluníčku. Terapie máme i na pokojích, dokonce tu cvičíme i na motomedu, což je naše další oblíbená aktivita. V mém věku nečekám, že budu běhat, ale pokroky jsou velké. Jde to sice pomalu, ale mám opravdu úžasnou terapeutku, Kateřinu Červenou, která se mnou pravidelně cvičí a výsledky našeho snažení jsou již natolik dobré, že za týden půjdu zpátky domů.“


Paní Pavlu postihla letos v dubnu cévní mozková příhoda. Je na našem oddělení následné lůžkové rehabilitace už měsíc, a ještě nějakou dobu o ní naši zdravotníci budou pečovat.

CMP mě postihla bez varování, do té doby jsem byla úplně v pořádku. Měla jsem mrtvici na půl těla včetně obličeje, nohu i ruku jsem měla velice špatnou. Po pobytu v nemocnici jsem se dostala sem, do Vršovické zdravotní. Když jsem přišla, měla jsem úplně křivou pusu, nebyla mi vidět část zubů a špatně se mi mluvilo. S tím jsme v rámci rehabilitace začali jako první. Logopedka mě tu s pomocí takových fotografii rozcvičovala, pod jejím vedením jsem si obličej různě napínala. Ted už je vidět obrovské zlepšení. Je to veliký pokrok od původního stavu.

Teď si rozcvičuji ruku a nohu, Magistra Eva Nováková se mě snaží postavit na nohy, abych udělala pár krůčků. Mým cílem teď je, abych trochu chodila a mohla něco dělat pravou rukou.

Celkově jsem tu spokojená, rozumíme si s děvčaty na pokoji a všichni zdravotníci se nám opravdu intenzivně věnují.


A o to nám na oddělení lůžkové rehabilitace jde především, aby byl pacient spokojený a mohl dělat v léčbě pokroky.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Σχόλια


bottom of page